výroba vlasové kosmetiky

Krása uvnitř, krása venku, radost pro planetu.

On-line kurz o bylinách na vlasy a výrobě domácích přípravků pro péči o vlasy.

Tento online program přináší porozumění tomu, jak vnější péčí můžeme dospět ke zdravým vlasům.

Zaráží Vás množství složek v kosmetikách na vlasech a to i v těch tzv. přírodních?

Máte problém se vyznat v množství firem a nabídek vlasové kosmetiky?

Chcete mít sami pod kontrolou, co za složky si dáte na své vlasy?

Leží Vám na srdci nejen zdraví Vás, ale také zdraví našeho životního prostředí?

Jakmile začne vlas růst a vzdalovat se od svého kořínku, začíná být vystavován všem vlivům okolního prostředí. Je to slunce, teplo, chlad, voda, vlhkost, mechanické vlivy a podobně. 

Délky vlasů už nemají přístup k výživě a regeneraci. A tak pouze přečkávají tyto vlivy. To, jak naše vlasy vypadají z velké části souvisí také s tím, jakou péči ji věnujeme.

Protože, pokud se ke svým vlasům budeme chovat nešetrně anebo je budeme vystavovat agresivním vlivům, třeba i v podobě nešetrné kosmetiky, tak nemají jinou možnost než stárnout rychleji. 

To se projeví hlavně lámavostí vlasů, roztřepenými konečky a krepatěním.  

Pokud vlasy vypadávají, pak je z valné většiny případů problém uvnitř těla a tam také zaměřujeme péči, ale růst vlasů lze také podpořit zvenku a to správnou péčí o vlasovou pokožku a vhodnou skladbou vlasové kosmetiky.

A k tomu je učen tento kurz.

Užijte si naplno krásu Vaší hřívy.

Naše zdraví se zobrazuje v našich vlasech a naše vlasy jsou odrazem naší energie.

Chceme mít vlasy plné života, které dávaly zprávu o kráse naší bytosti.

Energie vnější a vnitřní se setkávají uvnitř nás.

Proto zdraví vlasů můžeme ovlivnit buď zevnitř hlubinou prací na sobě.

Protože jak uvnitř, tak venku, můžeme zdraví vlasů ovlivnit i zvenku správnou stravou a péčí.

co vás v kurzu čeká?

Na začátek si povíme, jaká péče o vlasy je nejvhodnější.

Dlouze si budeme vyprávět o rostlinách, které se hodí pro výrobu vlasové kosmetiky. Nejprve projdeme rostliny, které můžeme najít i u nás na louce, zahradě či lese a pak se podíváme i na byliny světové.

Povíme si také o etherických olejích, přírodních barvách na vlasy a tepelné ochraně vlasů.

Vlasová peeling je stále více populární, jak si ho však velmi jednoduše vyrobit doma, tak s tím vám také ráda pomůžu.

Pak už se budeme bavit o výrobě, popíšeme metody extrakce bylin a vhodná rozpouštědla, zastavíme se trochu více u olejů a pak přejdeme k tenzidům, přírodní emulgaci a konzervaci.

Závěrem pak zmíním péči o jednotlivé typy vlasů, včetně vhodných bylin.

A jako bonus si povíme také něco o masážích hlavy a akupresuře a budete moci prozkoumat i reflexologii hlavy.

Součástí bude i receptář těch nejpovedenějších a zároveň snadných receptů na vlasovou kosmetiku od peelingů, přes šampony, až po kondicionéry, masky a spreje pro tepelnou ochranu.

Navíc si budete moci sami určit, které složky a jaká péče je právě pro Vás ta nejlepší a navíc se vyhnete zatěžování jak vašich vlasů, peněženky i životního prostředí.

co předávám, to žiji

Sama jsem velká experimentátorka s různými recepturami. A přiznám se, že často hledám taková řešení, která jsou zároveň jednoduchá (přeci jen jsem také matka dvou dětí) a při tom si budu mít čisté svědomí, že dělám to nejlepší pro sebe, rodinu i pro své životní prostředí. 

Tak jsem zařadila i několik receptur, které jsou tak rychlé a jednoduché, že se dají zvládnout i v tom největším rodinném blázinci a Vy budete stále vypadat jako královna.

Vlasy často nejsou naší prioritou, ale jakmile nevypadají zdravě, tak i my se většinou necítíme ve své síle. Pojďme nechat své vlasy zářit přirozeným zdravím.

pro koho je kurz vhodný?

Tento program je pro všechny, co rádi experimentují s výrobou vlastní nezávadné kosmetiky a zabývají svým zdravím a zdravím svých vlasů. 

Pokud máte obavy z množství chemických složek v komerční kosmetice a chcete se naučit vyrábět si vlastní přírodní vlasovou kosmetiku, tento kurz vám poskytne potřebné znalosti.

Kurz je vhodný pro ty, kteří mají problémy s vlasy, jako je nadměrná lámavost, lupy, mastné nebo suché vlasy, a hledají přírodní způsoby, jak tyto problémy řešit.

Pokud máte zájem o udržitelnost a chcete přispět k ochraně životního prostředí tím, že budete používat přírodní výrobky a minimalizovat chemické zátěže, tento kurz vám poskytne nástroje pro dosažení tohoto cíle.

Lépe porozumíte potřebám vašich vlasů, ať už máte krátké, dlouhé, rovné nebo kudrnaté vlasy.

 

Tento kurz vám umožní přejít na přírodní péči o vlasy, vyrábět si vlastní vlasovou kosmetiku, a tím dosáhnout zdravějších a krásnějších vlasů, a to způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.

co je součástí kurzu výroby vlasové kosmetiky?

20 výukových videí o celkové délce 150 minut.

Ve videích vám dopodrobna vysvětlím souvislosti mezi vlasy a vnitřním stavem organismu a zaměříme se blíže na prvky, které v organismu mohou v souvislosti se špatnou kvalitou vlasů chybět, kde je můžeme získat ze stravy, na co si máme dát pozor při vzájemných interakcích a úpravě stravy, aby se potřebné složky vstřebaly a organismem využily.

Skripta v PDF s těmi nejdůležitějšími informacemi.

Ve skriptech najdete souhrn toho nedůležitějšího, co by Vám nemělo uniknout.

Receptář s množstvím receptů, kde některé recepty jsou univerzální a Vy si je můžete upravit podle své potřeby. Některé receptury jsou konkrétní a na konkrétní problém nebo typ vlasů. A některé receptury jsou pro období časových tísní.

V receptáři najdete vše důležité pro to, abyste mohli jednoduše začít jít cestou ke krásnějším vlasům bez další zátěže.

Obrázky k akupresuře a masážím

Podpora ve FB skupině.

Ve FB skupině Cykly života budeme diskutovat vaše dotazy, sdílet zkušenosti, dozvědět se ještě něco více o stravě a cykličnosti.

jako BONUS 50% SLEVA na individuální on-line konzultaci na téma zdraví, stravy, výroby apod. (tj. 500 kč za hodinu)

Pokud budete mít pocit, že váš problém je na hlubší úrovni nebo chcete řešit jiné téma a potřebujete individuální on-line konzultaci, tak jsem zde pro Vás!

Celkově vám tento kurz poskytne nástroje a znalosti pro dosažení krásných, zdravých vlasů a zároveň podpoří vaše snahy o udržitelný a zdravý životní styl. Vaše vlasy budou odrazem vaší péče, a to jak zevně, tak i vnitřně.

co vám kurz přinese?

Kurz vás naučí, jak si vytvořit vlastní přírodní vlasovou kosmetiku pomocí bylin, rostlinných olejů a dalších přírodních surovin. Budete mít kontrolu nad složením výrobků, které používáte na své vlasy, a minimalizujete tak vystavení chemickým látkám.

Budete mít znalosti o tom, jaké byliny a přírodní složky lze použít k řešení konkrétních problémů s vlasy, jako jsou suché vlasy, lupy, nadměrná lámavost nebo mastné vlasy. Naučíte se, jak vybrat správné ingredience pro vaše individuální potřeby.

Představím Vám bylinky a rostliny, které mají prospěšné účinky na vlasy a vlasovou pokožku. Naučíte se, jak tyto bylinky používat a jaký mají vliv na růst a zdraví vlasů.

Budete se učit, jak vytvářet šampony, kondicionéry, masky, oleje a další vlasové produkty s použitím přírodních surovin. Získáte praktické dovednosti potřebné pro výrobu těchto výrobků doma.

Kurz vám poskytne informace o tom, jak pečovat o vlasovou pokožku, což je klíčové pro zdravý růst vlasů. Naučíte se, jak provádět masáže hlavy a akupresuru pro podporu růstu vlasů.

Je zde také apel na ekologicky šetrné alternativy a postupy v péči o vlasy, což pomůže minimalizovat negativní dopad na životní prostředí. Výroba vlastní vlasové kosmetiky je ekonomická a efektivní alternativou k nákupu komerčních produktů.

Získáte dovednosti pro výrobu vlastní vlasové kosmetiky, kterou si budete moci připravit doma kdykoli budete chtít ze zdrojů, které máte okolo sebe.

S krásnými a zdravými vlasy se budete cítit sebevědoměji a atraktivněji!

Hodnota kurzu s mojí osobní podporou ve FB skupině je 1 299 Kč. 

kdo vás kurzem provede?

cykly_zivota_bianka_horvathova (1)

Petra Bianka Horváthová

Jsem holistická farmaceutka a vystudovala jsem výživové poradenství, zabývám se dlouhodobě Ájurvédou a hledám spojitosti s TCM a naší západní medicínou. Mám za sebou leta studia a praxe v oblasti bylin, přírodní medicíny a péče o vlasy.

Můj kurz vychází z poznatků tradičních léčebných systémů, jako je Ajurvéda a Tradiční čínská medicína (TCM), a spojuje je s moderními výzkumy a trendy v oblasti vlasové péče. Budu vám předávat informace a dovednosti, které vám umožní dosáhnout zdravých a krásných vlasů, a to přirozenou a ekologicky šetrnou cestou.

Mým cílem je, abyste se stali svým vlastním vlasovým expertem, abyste rozuměli tomu, co vaše vlasy potřebují, jak je správně pečovat a jaké přírodní ingredience a bylinky jsou pro ně ty nejlepší. Věřím, že péče o vlasy může být zábavná, relaxační a současně prospěšná pro vaše celkové zdraví.

Budu vás provázet celým kursem, sdílet s vámi své znalosti, tipy a praktické rady. Společně objevíme krásu přírodní péče o vlasy a naleznete radost v tom, že máte kontrolu nad tím, co si dáváte na hlavu.

Těším se na setkání s vámi v kurzu a na cestě k zdravým, krásným vlasům!

Nechte se korunovat krásnou Vašich vlasů!
Nechte Vaši korunu zářit!
Mít vlasy jako rozkvetlá louka.

často kladené otázky a odpovědi

Samozřejmě, na internetu je spousta informací o péči o vlasy, ale tento kurz vám poskytne strukturovaný a důkladný přehled v jednom místě. Budete mít možnost získat ověřené informace od odborníka, který vám pomůže filtrovat a aplikovat správné postupy na vaše konkrétní potřeby.

Tento kurz se zaměřuje na spojení tradičních léčebných systémů, jako je Ajurvéda a Tradiční čínská medicína, s moderními trendy v péči o vlasy. Tím se liší od většiny běžných kurzů, které se zaměřují pouze na jedno hledisko péče o vlasy. Navíc tento kurz poskytuje praktické rady, recepty a dovednosti, které můžete okamžitě použít.

Ano, tento kurz je vhodný pro všechny úrovně znalostí. Začínáme základy a postupně procházíme do hloubky tématu. Budete mít přístup k jasnému a snadno srozumitelnému materiálu, který vám umožní postupovat ve vašem vlastním tempu. Pokud však cokoli nebudu podávat srozumitelně, budete mít možnost se kdykoli ptát v rámci FB skupiny nebo v komentářích.

Chápu Vaše obavy. Ale nemusíte se ničeho obávat. Vše dostanete srozumitelně popsané v úvodním emailu. Všechna videa najdete přehledně seřazená na jedné stránce. A v případě nesnází mě můžete kontaktovat i na kontaktní adrese.

Kromě počítače nebo chytrého zařízení s přístupem k internetu a zvukem pro video lekce, nebudete potřebovat žádný zvláštní materiál. Během kurzu budeme diskutovat o různých bylinkách a přírodních ingrediencích, ale nemusíte je mít fyzicky k dispozici, abyste z kurzu získali hodnotu. Sama si pak můžete vybrat do jaké hloubky výroby pak budete chtít jít. Na náročnější ingredience doporučím zdroje.

Ano, je velmi důležité brát v potaz své alergie a citlivosti na určité látky. Tento kurz vám pomůže lépe porozumět různým přírodním ingrediencím a jaké mohou mít účinky na pokožku a vlasy. Pokud máte známé alergie, měli byste se vyvarovat ingrediencím, na které jste alergičtí, a konzultovat s lékařem nebo dermatologem, pokud máte obavy. Vždy (i u nealergiků) je vhodné svůj výrobek nejprve vyzkoušet na malé části pokožky a až teprve poté nanést na větší plochy!

Všechny Vaše podněty jsou pro mě cenná zpětná vazba

©2023 – Všechna práva vyhrazena | Petra Bianka Horváthová | GDPR